Administration

Ulrik

Ulrik Wehner
Generalsekretær
E-mail: ulrik.wehner@afs.org

Tom

Tom E. Thomsen
Regnskabsfører
E-mail: tom.e.thomsen@afs.org

Sally

Sally Weber
Bogholder
E-mail: sally.weber@afs.org

Henrik

Henrik V. Hotchkiss
Servicemedarbejder
E-mail: henrik.hotchkiss@afs.org

Admissionteam (før ophold)

Gry

Gry Winther
Teamleder for Admissionteamet
E-mail: gry.winther@afs.org

Anne

Anne Lippert
Ansvarlig for
Kommunikation og Markedsføring
E-mail: anne.lippert@afs.org

Katy

Katy Rützou-Hjelmkrone
Sendekoordinator på skoleprogrammet
E-mail: katy.rutzou@afs.org

Annemette

Annemette Bille
(På barsel)
Værtskoordinator på skoleprogrammet
E-mail: annemette.bille@afs.org

Gro

Gro Gerdsen
(Barselsvikar)
Værtskoordinator på skoleprogrammet
E-mail: gro.gerdsen@afs.org

Heidi

Heidi Wulff
Rejsemedarbejder
E-mail: heidi.wulff@afs.org

18+-programmer

Annette

Annette Bauer
SENTIO-frivilligprogrammet
E-mail: annette.bauer@afs.org

M

Maria Palmvang
(Barselsvikar)
EVS-programmet
E-mail: maria.palmvang@afs.org

Flore

Flore Meertens
EVS-praktikant
Interkulturel Læring & Marketing
flore.meertens@afs.org

Konsulentteam (under ophold)

Carsten

Carsten Overby
Koordinator for konsulentteamet
Foreningskonsulent & support
E-mail: carsten.overby@afs.org

Unavngivet 1

Sanne Luna Nadri
Support
E-mail: sanne.nadri@afs.org

Dea

Dea Nilsson
(Barselsvikar)
Support &
Ansvarlig for Interkulturel Læring
E-mail: dea.nilsson@afs.org